OSTiDM Kontakt

Przemek Świercz i Martyna Siwiec

Przemek Świercz swoją karierę taneczną rozpoczął w środowisku tańca ulicznego, rozwijając się przede wszystkim w stylach hip hop dance, house dance, popping oraz locking. Uczestniczył w warsztatach u czołowych nauczycieli tańca z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec czy Japonii. Wykraczał także poza schematy tańca ulicznego uczestnicząc w zajęciach tai chi oraz tańca współczesnego.
Jako nauczyciel tańca działał prowadząc regularne zajęcia, warsztaty oraz lekcje indywidualne we współpracy z licznymi szkołami tańca, grupami tanecznymi oraz Państwową Szkołą Muzyczną w Olsztynie. W tańcu zarówno swoim własnym jak i swoich uczniów stara się odnaleźć pewność i kontrolę ruchu, swobodę wykonywania figur, a przede wszystkim indywidualny styl. Ostatecznie ukierunkował swój rozwój w stronę tańców afro-latynoskich takich jak tango, kizomba, zouk, semba oraz tarraxinha. W tańcu w parze skupia się w największym stopniu na technikach umiejętnego i swobodnego prowadzenia/podążania. To właśnie kizomba połączyła drogi Przemka i Martyny, natomiast tango i zouk trwale je zespoiły.

Martyna Siwiec swoje doświadczenie w tańcu w parze rozpoczęła od nauki salsy i bachaty. Choć w wolnych chwilach dalej rozwija się w tym stylu tanecznym, to z czasem jej specjalizacją okazała się kizomba i tango argentyńskie. Uczestniczyła w warsztatach kizombowych z czołowymi parami europejskimi, a także intensywnie uczy się od najlepszych nauczycieli tangowych w kraju. Chce dzielić się doświadczeniem, by rozwijać i upiększać ludzkie wnętrze. Wraz z Przemkiem prowadzili już kizombowe kursy regularne, a także występowali w cyklicznych pokazach autorskich promujących ich style taneczne.
Przemka i Martynę łączy chęć tanecznego eksperymentowania, poszukiwania własnej ekspresji i dążenie do dynamicznej zabawy muzyką. W tańcu liczy się dla nich przede wszystkim wspólna zabawa i improwizacja w muzyce, szacunek, zaufanie i porozumienie. Są otwarci na nowości, eksperymentują, odkrywają i wyrażają własne emocje, co czyni ich taniec oryginalnym i nieprzewidywalnym, a niekiedy hipnotyzującym.