OSTiDM Kontakt

Taniec Towarzyski III stopień (BRĄZ)

Nowy kurs Tańca Towarzyskiego!!!

Kursy tańca towarzyskiego prowadzone są na podstawie Światowego Programu Tanecznego Crea Dance, który zakłada naukę tańca użytkowego. Na naszych kursach nauka kroków tanecznych jest bardzo prosta a dodatkowo towarzyszy temu miła i sympatyczna atmosfera. Nasza działalność to kontynuacja tradycji nauczania tańca rozpoczętej 25 lat temu przez Centrum Tańca Wasilewski-Felska.

Dodatkowe informacje:
Program kursu obejmuje 8 spotkań po 75 min.


Termin zajęć:
- Czwartek godz. 17:45 (start 12.09.2019) 1 x w tyg. 8 x 75 min


Kontakt
RECEPCJA
Tel. 885 81 81 85
e-mail: recepcja@eranova.pl


Tańczyć można zacząć w każdym wieku. Taniec towarzyski - Brąz jest kontynuacją międzynarodowego programu rekreacyjnego nauczania tańca, który był z powodzeniem realizowany przez ponad 25 lat w Centrum Tańca Wasilewski – Felska. Jego główną zasadą jest prosta w przekazie i skuteczna nauka podstawowych kroków tańców towarzyskich w miłej atmosferze.


Program zajęć Taniec Towarzyski obejmuje siedem etapów (PODSTAWOWY, ZAAWANSOWANY, BRĄZ, SREBRO, ZŁOTO, ZŁOTA GWIAZDA I, ZŁOTA GWIAZDA II). Każdy etap składa się z ośmiu lekcji (1 x w tyg. po 75 min.), pięć ostatnich kończy się spotkaniami medalowymi, na których uczestnicy pokazują swoje umiejętności i otrzymują certyfikat ukończenia kursu.
Program Crea-Dance pozwala też kształtować prawidłową sylwetkę i odprężyć się po ciężkim dniu pracy. Znajomość podstawowych kroków tanecznych ułatwia kontakty towarzyskie i daje gwarancję dobrego samopoczucia na karnawałowych zabawach.

- Kurs dla początkujących
Nauka podstawowych kroków i figur oparta na światowym programie tanecznym oraz międzynarodowym systemie Crea-Dance. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 75 minut z krótką przerwą. Całość kursu składa się z ośmiu spotkań.

Celem pierwszego etapu nauczania jest zapoznanie się z najbardziej znanymi, popularnymi rytmami i tańcami, które będzie można wykorzystać wszystkich możliwych imprezach, balach, potańcówkach.
W programie: Blues, Walc Wiedeński, Walc Angielski, Party Dance, Foxtrot, Cha-Cha, Tango Argentino, Rumba.
Oprócz nauki powyższych tańców otrzymacie Państwo podstawę i praktyczną wiedzę związaną z formami tanecznymi. Znajomość podstawowych kroków tanecznych pozwoli Państwu poczuć się bardziej komfortowo, pewniej siebie, atrakcyjniej na każdym spotkaniu towarzyskim z muzyką i tańcem a formy towarzyskie pomogą w łatwiejszym nawiązywaniu przyjaznych relacji z mężczyzna lub kobietą.

Warto wspomnieć, że kursy Crea-Dance charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem:
1. Metodyka prowadzenia zajęć oraz program oparty jest na kilkudziesięcioletniej tradycji szkół tańca z Europy Zachodniej,
2. Spotkania prowadzi nauczyciel tańca – specjalista z dziedziny upowszechniania kultury i tańca wśród młodzieży i osób dorosłych,
3. Atmosfera kursu jest bardzo przyjazna i życzliwa a klimat sprzyjający aktywnemu relaksowi we dwoje.

- Kurs dla zaawansowanych
Jest utrwaleniem umiejętności tanecznych nabytych na kursie początkującym. Na tym poziomie poznajemy dwa nowe tańce. Do kroków podstawowych poznanych na kursie początkującym dochodzą efektowne figury, które są rozwinięciem poznanych już tańców.

Dwa pierwsze kursy: początkujący i zaawansowany tworzą kurs podstawowy.

- Kurs Medalowy Brąz/ Srebro/ Złoto
Kursy medalowe są kontynuacją nauki tańca na poziomie zaawansowanym.
Uczestniczyć w tych kursach mogą absolwenci kursu początkującego i zaawansowanego.
Celem spotkań medalowych jest początek doskonalenia nabytych umiejętności tanecznych. Para taneczna poznając sekrety, techniki oraz charakterystykę akcji ruchowych dla danego tańca wygląda bardziej stylowo i atrakcyjnie. Szczególnie akcentowana jest nauka zasad prowadzenia przez partnera. Ta umiejętność daje mężczyźnie pewność siebie oraz gwarancję spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagającej partnerki.
Ukoronowaniem każdego z kursów medalowych Crea-Dance jest otrzymanie międzynarodowego certyfikatu ukończenia kursu o nazwie Brąz, Srebro, Złoto. Certyfikat ten oraz odznaka jest autoryzowana w ponad 2600 szkołach tańca Crea-Dance na całym świecie.

- Złota Gwiazda I i II
To finałowy etap kursu tańca Crea-Dance trwający cztery miesiące (Złota Gwiazd I i Złota Gwiazda II). Zajęcia odbywają się nadal jeden raz w tygodniu. Dodatkowo program obejmuje tzw. Wprawki Taneczne. Uczestnicy poznają najwyższe tajniki wiedzy tanecznej:
- Improwizację – czyli jak oddać się tanecznej muzyce, nie zważając na kolejność wyznaczonych figur.
- Profesjonalne choreografie – układy taneczne, kompozycje ruchowe, efekty i triki stosowane przez zawodowych tancerzy na turniejach tanecznych.
- Prezentacja i osobowość na parkiecie – czyli jak być prowadzącym mężczyzną w tańcu oraz jak wykorzystać naturalny kobiecy sexapeal w krokach i figurach tanecznych.


WRZESIEŃ 2019

Nazwa KursuKiedyStartCzas trwaniaProwadzący

TANIEC TOWARZYSKI
DLA POCZĄTKUJĄCYCH

poniedziałek godz. 19.05.

09.09.2019 r.
75 min.
Przemek Hernik

TANIEC TOWARZYSKI
BRĄZ

czwartek godz. 17.45.

12.09.2019 r.
75 min.
Karolina Felska

SALSA PARAMI

wtorek godz. 18.00.

10.09.2019 r.
60 min.
Przemek Hernik

LATINO SOLO

środa godz. 18.05.

11.09.2019 r.
55 min.
Przemek Hernik
http://m.eranova.pl/2019/08/orig/karolina-felska-3033.jpg