OSTiDM Kontakt

KAROLINA FELSKA i KRZYSZTOF WASILEWSKI

Zatańcz z Klasą

Zatańcz z Klasą

Szkoła Tańca Wasilewski-Felska to ponad 40 lat tradycji w naszym mieście.

Już w latach 70-tych Maria Jolanta Felska rozpoczęła rodzinny maraton taneczny wychowując najlepszych tancerzy w Polsce. Dzięki niej Olsztyn przez wiele lat był niepokonaną stolicą tańca. Rodzinną sztafetę przejęli Karolina i Krzysztof, najbardziej utytułowana para taneczna w Polsce.

Mistrzowska Szkoła Tańca Wasilewski-Felska już w latach 80-tych upowszechniała naukę tańca na kursach tanecznych w Akademii Rolniczo-Technicznej w Kortowie, w Miejskim Domu Kultury, w dawnym WDK – dzisiaj CEiIK i wielu innych miejscach.

W 1994 roku na ulicy Piłsudskiego powstała pierwsza w naszym mieście prywatna Szkoła Tańca Wasilewski-Felska z własnym nowoczesnym lokalem.

To były złote lata upowszechniania kultury tanecznej. Szkoliliśmy przyszłych instruktorów różnych form tanecznych, organizowaliśmy turnieje, pokazy, bale, festyny. Powstał prawdziwy „dreamteam” Szkoły Tańca Wasilewski-Felska, który uczył tańca dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko w Olsztynie, ale i na terenie całej Polski. To właśnie tu powstał genialny projekt pt. Taniec i dobre maniery, który został wprowadzony do polskich szkół podstawowych jako program edukacyjno-wychowawczy „Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier. Program realizowany jest do dziś.

Po dziewiętnastu latach działalności na ulicy Piłsudskiego, Szkoła Tańca Wasilewski-Felska przeniosła się do ekskluzywnych wnętrz obiektu Eranova. Tu mając do dyspozycji 10 mobilnych sal z pięknym parkietem, lustrami i nowoczesną infrastrukturą audiowizualną kontynuujemy wielkie rodzinnie dzieło upowszechniania kultury tanecznej w naszym ukochanym Olsztynie.Karolina Felska - Krzysztof Wasilewski

Tancerze 1976 - 1993
- Najbardziej utytułowana Polska para w tańcu towarzyskim
- 20-krotni Mistrzowie Polski w tańcach standardowych, latynoamerykańskich, 10 tańcach
- Wielokrotni finaliści Mistrzostw Świata i Europy Zawodowców w 10 Tańcach i w tanecznym Show

Nauczyciele tańca
- Uczniowie prof. Mariana Wieczystego na 4-letnich specjalistycznych wyższych studiach zawodowych z tytułem dyplomowanych nauczycieli tańca prowadzonych w Poznaniu przez Ministerstwo Kultury i Sztuki
- Absolwenci 4-letnich studiów w Niemczech o specjalności: „Metodyka oraz upowszechnianie tańca poprzez profesjonalne prowadzenie szkoły tańca”.
Trenerzy
- Wykształcenie: Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku – studia podyplomowe o specjalności taniec sportowy z tytułem trenera kl. I
Indywidualne szkolenia u najlepszych ekspertów na Świecie. 2 lata w Anglii i 9 lat w Niemczech
- 9-cio letni kontrakt w Niemczech na stanowisku trenerów sportowych klubów tanecznych (1983-1992)
- Trenerzy polskich klubów tanecznych oraz par początkujących jak i zaawansowanych z doprowadzeniem do tytułu Mistrza Polski (od roku 1982)
- Konsultanci wielu utytułowanych par tańczących z Polski i zagranicy.

Wykładowcy
- Prowadzenie szkoleń i seminariów dla sędziów wszystkich kategorii w Polsce i zagranicą
- Egzaminatorzy podczas oficjalnych egzaminów PTT na sędziego w Tańcu sportowym
- Prowadzenie szkoleń i obozów tanecznych dla zawodników i trenerów w tańcach standardowych i latynoamerykańskich w Polsce i zagranicą
- Wykładowcy warsztatów akademii z metodyki i organizacji prowadzenia klubu tańca sportowego oraz szkoły tańca.

Sędziowie tańca sportowego
- Międzynarodowi licencjonowani sędziowie IDSF i WD&DSC
- Wielokrotnie sędziujący najbardziej prestiżowe turnieje tańca w tym Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy i Świata

Kreatorzy-organizatorzy
- Zainicjowali i powołali do życia pierwszy w Polsce zawodowy związek skupiający nauczycieli i trenerów, zawodników tańca towarzyskiego pod nazwą Polskie Zawodowe Stowarzyszenie Taneczne.
- W roku 1993 otworzyli pierwszą w Polsce szkołę tańca działającą w międzynarodowym systemie Crea-Dance specjalizującym się w upowszechnianiu tańca dla dorosłych i młodzieży, działającą do dzisiaj
- W roku 1995 stworzyli nowatorski program edukacyjno – wychowawczy dla dzieci ze szkół podstawowych p.t. „Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier”. Obecnie ten program jest realizowany na terenie całej Polski.
- W latach 1992 – 1995 zainicjowali i zrealizowali serię programów w TVP1 pt. Grand Prix Zawodowców w Tańcu Towarzyskim.

- Organizatorzy międzynarodowych wydarzeń tanecznych:
• Puchar Europy w 10-ciu Tańcach
* Mistrzostwa Europy Zawodowców
• Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych w kategorii do 18 lat
• Międzynarodowy Festiwal Tańca Tropicana Cup realizowany od 2001 roku w Mikołajkach - jeden z największych festiwali tańca na świecie
- Założyciele Fundacji Młodzi Przeciw Uzależnieniom wspierającej wszelką aktywność kulturalno – sportową dzieci i młodzieży.
- W 2013 roku otworzyli Miejsce Kreatywnej Aktywności ERANOVA, które jest miejscem spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym miejscu realizują różnorodne projekty promujące aktywne formy spędzania wolego czasu. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce .